Majeczka kontra złośliwy nowotwór – neuroblastoma

Historia choroby Majeczki zaczęła się w lipcu 2022 od krwotoku z nosa, który początkowo nie wskazywał na nic szczególnie poważnego.
Nowotwór złośliwy 4 stopnia

Najważniejsze informacje

  • Cel zbiórki
    Koszty bieżącego leczenia, lekarstwa, dojazdy do kliniki we Wrocławiu i w Warszawie.
  • Diagnoza
    Nowotwór złośliwy 4 stopnia
  • Wiek Podopiecznego
    6 lat
  • Lokalizacja
0,00(0%)
do celu brakuje - 25.970 zł
Zbiórkę wsparło: 1 osób

Promuj zbiórkę

Pobierz i udostępnij materiały

Przekaż 1,5% podatku

Pamiętaj, to nic nie kosztuje

Wpłać wysyłając SMS

Wyślij krótką wiadomość

Najważniejsze informacje

  • Cel zbiórki
    Koszty bieżącego leczenia, lekarstwa, dojazdy do kliniki we Wrocławiu i w Warszawie.
  • Diagnoza
    Nowotwór złośliwy 4 stopnia
  • Wiek
    6 lat
  • Lokalizacja

Aktualizacja

Maja, pełna energia i radości dziecko, od roku cieszy się remisją po zakończonym leczeniu onkologicznym. Teraz regularnie przyjeżdża na kontrole. W lutym jedzie do Warszawy na specjalistycznych badaniach MIBG, które dogłębnie sprawdzą stan jej organizmu. Skutki ubocznej chemioterapii nie ominęły jej zębów – konieczne było usunięcie mleczaków. Jej piękny uśmiech rozjaśnia twarze wszystkich wokół. Z niezachwianą siłą i entuzjazmem powoli wracają do codziennych, czerpiąc radość z spędzanych w gronie rodzinnym. Maja to prawdziwa wojowniczka, która każdego dnia inspiruje swoim niesamowitym hartem ducha. 15 stycznia 2025

Poznaj historię

Jedyną naprawdę niepokojącą rzeczą była trudna do obniżenia gorączka.

Rodzice podjęli decyzję o wezwaniu pogotowia, a karetka przewiozła Maję wraz z mamą do szpitala, gdzie przesiedziały 4 godziny w poczekalni SOR-u. Bezskutecznie, do lekarza się nie dostały, a do domu wracały w okolicach godziny 1 w nocy.

Kolejne konsultacje lekarskie również nie przybliżyły dziewczynki do uzyskania właściwej diagnozy. Pediatra nie wystawił skierowania na dalsze badania, ponieważ stwierdził… że Maja dobrze wygląda. Tymczasem nasza Wojowniczka zaczęła skarżyć się na ból nóg. Zastosowano terapię antybiotykiem, ale ta nie przyniosła efektu. Zaledwie kilka dni później Majeczka przestała już samodzielnie chodzić. Wtedy jej mama podjęła decyzję, aby zawieźć córeczkę do szpitala w Jeleniej Górze, gdzie wykonano badania krwi. Nim jednak przyszły wyniki, od personelu medycznego usłyszała, że nie są to objawy, z którymi powinna udać się do szpitala i raczej zostaną wypisane do domu.

Tak się jednak nie stało. Ze względu na poziom hemoglobiny (10) i bardzo alarmujący wynik CRP (blisko 400), Maja pozostała w szpitalu, a następnie wykonano prześwietlenie klatki piersiowej, nóg oraz USG brzucha, które wykazało powiększone węzły chłonne. Lekarz podjął decyzję o przewiezieniu Mai do Wrocławia, konkretniej do placówki szpitalnej przy ulicy Chałubińskiego, z podejrzeniem mononukleozy. Mama Wojowniczki była wtedy w zaawansowanej ciąży, więc do stolicy Dolnego Śląska udała się z tatą.

Kolejnego dnia byli już w komplecie, a lekarz przekazał mamie Majeczki, że wyniki przeprowadzonych badań nie potwierdziły mononukleozy i wciąż szukają przyczyny objawów. Wykonano ponowne USG brzuszka, które potwierdziło wyraźnie powiększenie węzłów chłonnych. Ponadto wykazało widoczną zmianę, która mogła być ropniem lub nowotworem. Rezonansu dokonano w szpitalu przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu. Początkowo tata Mai usłyszał informację, że to nic poważnego i cała rodzina odetchnęła z ulgą. Niestety, zaledwie godzinę później okazało się, że musi zostać przetransportowana do „Przylądka Nadziei”. Wtedy stało się jasne, że to nowotwór złośliwy IV stopnia i rozpoczęła się walka o zdrowie i życie małej Wojowniczki.

Pomimo bardzo młodego wieku, przeszła już szereg poważnych problemów zdrowotnych. Dwukrotnie była zakażona sepsą, chorowała na COVID, bardzo często miała wysoką gorączkę. Przeżyła także operacyjne usunięcie guza z lewego nadnercza.

Te ogromne trudności nie załamują jej pewności siebie i wiary. Wciąż potrafi się szeroko uśmiechać, chętnie nawiązuje kontakty z innymi dziećmi, ale też dorosłymi. Jest bardzo ciekawa otaczającego ją świata. Lubi zabawy na placu zabaw, rysowanie, wyklejanie, oglądanie „Psiego Patrolu”, „Strażaka Sama”. Marzy o tym, aby w przyszłości mieć swojego przyjaciela w postaci kota lub psa.

Leczenie Mai wymaga mnóstwo sił i wytrwałości. Czasem płacze i bardzo się stresuje, ale wystarczy choćby mała iskierka, aby ponownie rozpalić w jej oczach radość. Bardzo lubi wracać (choć na chwilę) do domu, dlatego bardzo cierpi, gdy słabe wyniki badań zatrzymują ją w klinice. Przed tą małą i niezwykle silną Wojowniczką wciąż mnóstwo walki – radioterapia, immunoterapia, a następnie dalsze etapy leczenia.

Promuj zbiórkę

Pobierz przygotowane grafiki i podziel się nimi w mediach społecznościowych. Zachęć swoich znajomych do wsparcia i udostępniania. Rozwieś plakat w swoim miejscu pracy, szkole, sklepie. Każda informacja zwiększa szansę na zwycięstwo!

Każda złotówka i każde udostępnienie mają ogromne znaczenie. Pomóż dotrzeć do jak największej liczby osób i zwiększ szanse tej zbiórki. Poinformuj znajomych, rodzinę i społeczność – razem możemy więcej!

Facebook
X
WhatsApp
LinkedIn

Przekaż 1,5% podatku

Twój e-PIT to najłatwiejszy sposób na rozliczenie podatków. Urząd Skarbowy wstępnie wypełnia zeznania podatkowe, a Ty możesz je zweryfikować, zatwierdzić lub poprawić.

  • Krok 1 – zaloguj się do e-Urzędu Skarbowego i skorzystaj z usługi e-PIT.
  • Krok 2 – w formularzu rozliczenia PIT kliknij opcję Wybierz organizację.
  • Krok 3 – na liście organizacji wyszukaj Fundację Cancer Fighters lub wprowadź numer KRS 0000581036.
  • Krok 4 – w polu z celem szczegółowym 1,5% wskaż Podopiecznego wpisując poniższe dane:
  • Nr KRS
    0000581036
  • Cel szczegółowy
    Maja Pyka

Wpłaty i słowa wsparcia

FC

Fundacja Cancer Fighters

21 / 05 / 2025

Środki darczyńców zgromadzone w serwisie Wolni od Raka

Kwota przekazana
4 030,00zł
FC

Fundacja Cancer Fighters

21 / 05 / 2025

Środki darczyńców zgromadzone w serwisie Wolni od Raka

Kwota przekazana
4 030,00zł
0,00(0%)
do celu brakuje - 25.970 zł
Zbiórkę wsparło: 1 osób

Promuj zbiórkę

Pobierz i udostępnij materiały

Przekaż 1,5% podatku

Pamiętaj, to nic nie kosztuje

Wpłać wysyłając SMS

Wyślij krótką wiadomość

Pobierz kod QR

Zbiórka zawsze pod ręką